Stomatologia estetyczna

18 Styczeń
2017

Nowoczesna stomatologia estetyczna pozwala zadbać o piękny i zdrowy uśmiech poprzez zmianę kolorystyki zębów oraz ich kształtu. Poprzez ładne zęby ludzie stają się bardziej atrakcyjni, rośnie ich samoocena oraz pewność siebie.

W ramach naszej kliniki w zakresie stomatologii estetycznej możemy zaproponować następujące zabiegi:

  • całkowita higienizacja - usuwanie kamienia nazębnego oraz osadów za pomocą ultradźwięków,
  • zmiana kształtu oraz kolorystyki zębów i ich usuwanie - zastosowanie licówek z porcelany, wkładów inlay oraz nakładów onaly wykonanych z materiałów ceramicznych,
  • wybielanie zębów metodą nakładkową - pacjent otrzymuje po zabiegu nakładki silikonowe oraz specjalny żel, które stosuje samodzielnie w domu przez kilka dni,
  • wybielanie zębów lampą - potrzebna jest zaledwie trwająca około 1,5 godziny wizyta, w metodzie tej wykorzystuje się zimne światło, które nie jest groźne dla zębów, a efektem są zęby jaśniejsze nawet o kilka tonów.

Do zabiegów stomatologii estetyczne zalicza się też korektę wady zgryzu. Zmienia się ułożenie zębów poprzez nowoczesne aparaty ortodontyczne - ruchome i stałe.

Aby zapewnić naszym pacjentom jak największy komfort leczenia wykonujemy symulacje końcowego efektu kosmetycznego. Dzięki modelowaniu tymczasowemu "wax-up" i "mock-up" pokazujemy jak będzie prezentować się uzębienie po zakończeniu leczenia.

 

Autor

Redakcja dsdental

To może Cię zainteresować