Ortodoncja Kraków

17 Styczeń
2017

Ortodoncja, a więc leczenie wad zgryzu to jedna z najpopularniejszych dziedzin stomatologii. Dzięki jej rozwojowi istnieje obecnie możliwość leczenia nawet poważnych wad zgryzu i to niezależnie od wieku pacjenta. Osoby, które nie są zadowolone z wyglądu swojego uśmiechu powinny zgłosić się do naszego gabinetu ortodontycznego w Krakowie na konsultację lekarską.

Ocena stanu uzębienia przez specjalistę

W czasie pierwszej wizyty ortodonta z naszego Centrum w Krakowie wykorzystując bezpośrednią obserwację stanu uzębienia, zdjęcie pantomograficzne, a także cefalometryczne proponuje pacjentowi dalsze leczenie z wykorzystaniem aparatu ruchomego lub stałego. W trakcie kolejnej konsultacji pobiera potrzebne do przygotowanie modeli diagnostycznych uzębienia wyciski. Aparat zakłada się dopiero po wykonaniu wszystkich niezbędnych zabiegów stomatologicznych np. leczenia zachowawczego, usunięcia zębów czy ich separacji. Pacjent po założeniu aparatu powinien regularnie zgłaszać się do ortodonty na wizyty kontrolne. Ich częstotliwość uzależniona jest na ogół od wybranej metody leczenia oraz postępów. Najczęściej odbywają się one co 3-8 tygodni. W czasie każdej wizyty aparat jest aktywowany.

Do korekty wady zgryzu stosowane są aparaty ruchome i stałe. Stosujemy przede wszystkim nowoczesną i mało inwazyjną metodę systemu Clear Aligner. Dzięki przezroczystym nakładom na zęby, które wykonane są z miękkiego materiału, pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu podczas leczenie. Aparat jest w zasadzie niewidoczny, a ponadto dobrze dopasowany do zębów, nie krępuje więc podczas rozmowy.

Leczenie ortodontyczne niekiedy jest także wykorzystywane podczas przygotowywania pacjenta do zabiegu chirurgicznego czy wszczepienia implantów.

 

Autor

Redakcja dsdental

To może Cię zainteresować