Jak dbać o zęby?

27 Styczeń
2017

Wizyty w gabinecie stomatologicznym nie będą należeć do tanich, czymś naturalnym wydaje się więc dążenie do tego, by tych wizyt było jak najmniej. By jednak realizacja celu była możliwa należy zyskać wiedzę dotyczącą tego jak o zęby należy dbać. tylko odpowiednia higiena może sprawić, że będzie odpowiednia ochrona i unikać będziemy składania wizyt dentyście. Warto więc zastanowić się co zrobić, by rzeczywiście dobrze troszczyć się o zęby.

Co warto wiedzieć o szczotkowaniu zębów?

Choć zdecydowana większość osób wie, że należy zęby szczotkować przynajmniej 2 razy dziennie. W większości przypadków na tym kończy się nasza wiedza na ten temat. Tymczasem tych zasad, które mają duże znaczenie są bardzo ważne. Jeśli dojdzie do sytuacji, w której będzie brak troski o przestrzeganie tych zasad to pojawi się problem z próchnicą, z którem potem trudno będzie sobie poradzić. Jak wiec są te istotne wytyczne, które trzeba wziąć pod uwagę?

Czas szczotkowania – co do zasady mycie zębów musi trwać przynajmniej dwie minuty. U większości osób jednak trwa to jedynie pół minuty.

Technika – odpowiednie czyszczenie zębów będzie się opierać na krótkich, łagodnych pociągnięciach szczoteczkę. Jednocześnie zaleca się przy ty brać pod uwagę linię dziąseł oraz miejsca wokoło plomb. Nie można zapominać o tym, że wszystkie partie zębów powinny być szczotkowane w taki sam sposób, z odpowiednią starannością. Raz dziennie szczeliny pomiędzy zębami muszą być czyszczone z użyciem nici dentystycznej. Pojawiające się zaniedbania mogą w tym zakresie okazywać się poważne.

ile szczotkować zęby?

Sprzęt – wielu osobom wydaje się, że duży nacisk kładzie się na wybór szczoteczki a także pasty do zębów. Zazwyczaj to jednak wiąże się z tym, że jesteśmy bardzo mocno przywiązani do reklam. Nie powinniśmy mieć wątpliwości, że ma to znaczenie, ale nie jest to element najważniejszy. Trzeba wybierać pastę i szczoteczkę bez zwracania uwagi na to co mówią w reklamach, ponieważ najczęściej to co tam usłyszymy nie będzie prawdą. Z tego względu musimy się dużo więcej dowiedzieć o tym jak dokładnie wygląda funkcjonowanie tego co jest nam oferowane, gdy chodzi o pasty do zębów czy szczoteczek. Przy wyborze liczy się także charakterystyka naszego uzębienia i delikatność dziąseł.

Autor

Redakcja dsdental

To może Cię zainteresować