Dorośli Polacy przekonują się do ortodoncji

26 Styczeń
2017

Proste żeby są także mniej podatne na różnorakie choroby. Z kolejny nawet niewielka wada zgryzu może sprawić, że będą się pogłębiać zagrożenia dla zdrowego uśmiechu. To prawdy oczywiste dla ortodontów, którzy jednak musza również przekonać o tym pacjentów w naszym kraju.

Moda na aparaty przyszła do naszego kraju zza oceanu. Tam od lat panuje właśnie idealny hollywoodzki uśmiech. Dlatego techniki ortodontyczne mocno się rozwinęły i dzięki temu również szybciej będzie można poradzić sobie z leczeniem zgryzu. Dzięki temu te efekty jakie będzie można uzyskać są rzeczywiście znaczące. Obecnie zamiast ciężkiej zbroi w postaci wielu śrub i pierścieni aparaty zmieniły się wyłącznie ku przygotowaniu niewielkich zamków naklejanych na zęby i łuki przy pomocy cienkich drucików. Zaczęto nawet mówić o tym, że pojawiła się moda na noszenie aparatów i mieliśmy takie osoby, które je zakładały jako element, który miał mieć charakter zdobiący. W takim charakterze jest już wiele aparatów. W naszym kraju jak się okazuje zmieniła się sytuacja, ponieważ okazuje się, że ludzie nie muszą już obawiać się tego jak wygląda aparat. Tak naprawdę przestaliśmy się aparatów wstydzić.

Porady eksperta

1. Dlaczego dorośli zakładają aparaty?

To przede wszystkim kroku ku zdrowiu. Polacy już lepiej zdają sobie sprawę z tego, że wada zgryzu, która nie będzie leczona będzie charakteryzować niebezpieczeństwem dla naszej jamy ustnej, mogą się pojawić problemy z próchnicą, choroby przyzębia czy też uszkodzenia mechaniczne i na to oczywiście warto uważać.

2. Czy dorośli mają krzywe zęby?

Można powiedzieć, że widoczny problem ma mniej więcej około 20% pacjentów, natomiast reszta osób będzie zakładać aparat mimo tego, że zęby widoczne w uśmiechu wyglądają na proste. problem jest związany z niewłaściwym układem żuchwy względem szczęki a także przemieszczania i starcia zębów.

prostowanie zębów u dorosłych

3. Czy aparat można zakładać w każdym wieku?

Aparat będzie można zakładać niezależnie od wieku.

4. Aparat odmładza? Jak to możliwe?

Zęby, które będą równe po prostu będą same w sobie sprawiać, że nasz wygląd będzie lepszy, będziemy odmłodzeni i na pewno zostaniemy przez innych również potraktowani jako bardziej atrakcyjni.

5. Czy w trakcie leczenia ortodontycznego usuwa się zęby?

Usunięcie zębów sprawi, że pojawi się spłaszczenie profilu a to sprawi, że będzie również pogorszenie wyglądu. Uśmiech jest węższy a więc robi się mniej atrakcyjny. To problem, z którym trudno sobie potem poradzić.

6. Jak długo trwa leczenie?

Przeciętnie powinno to zająć od roku do półtora roku. Wszystko jednak zależy od charakterystyki wady u danego pacjenta.

Autor

Redakcja dsdental

To może Cię zainteresować